CO JE DISCGOLF?

Domů »  CO JE DISCGOLF?

Popularita discgolfu stoupá závratnou rychlostí a v Evropě jsou již statisíce lidí, kteří discgolf hrají. Je jednoduché začít ho hrát, ale skutečně se jej naučit je úkol na celý život. Pravděpodobně je právě tohle důvod, proč je tak snadné discgolfu propadnout. Nabízí plno zábavy pro lidi jakéhokoliv věku a pohlaví. Je to skvělý sport pro mládež, protože jej rychle pochopí a pro hru není potřeba být atletem. Starší lidé jej mají rádi pro pohyb v přírodě s kamarády nebo rodinou.

Princip discgolfu je podobný tomu golfovému. Místo holí a míčků, jako v klasickém golfu, je pro hru potřeba jen discgolfový disk, případně několik, z nichž každý létá jinak. Discgolfový koš je náhradou golfové jamky. Vítězem se stane ten, kdo zahraje hřiště na nejmenší počet hodů.

Jednou z hlavních příčin rozvoje discgolfu je jeho finanční nenáročnost. Hru si užijete již s jedním diskem, který pořídíte do 300 Kč, většina hřišť je veřejnosti přístupná zdarma. Stačí jít ven a začít hrát… V České republice dnes existuje skoro 60 veřejných discgolfových hřišť, jejich seznam najdete zde…